09 листопада 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
09 листопада 2023 року до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку відбувся круглий стіл «Медіосвіта-медіапрактика» (у рамках ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Культурні та мистецькі студії ХХІ століття: науково-практичне партнерство». Співорганізаторами заходу стали науковці кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка разом та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Модератори заходу:
Хіміч Ярослава Олегівна, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри артменеджменту та івент-технологій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Політова Олена Аркадіївна, кандидат історичних наук, завідувач кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка.
Під час комунікації учасники круглого столу обговорили актуальні питання розвитку вищої освіти в галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва, обмінялися досвідом та ідеями розвитку медіаосвіти, розглянули такі питання:
- як створювати аудіовізуальний продукт під час навчання на спеціальності «Ведучий телевізійних програм»;
- що таке дромологія освіти на прикладі викладання аудіовізуального мистецтва та виробництва;
- які складники процесу вибору стратегії просування медіапродукції в сучасній бібліотеці;
- як медіатворчість впливає на концепцію створення медіапродукту;
- які існують медіатексти в сучасній масовій комунікації;
- що таке медіакомпетентність та медіаграмотність в навчальному процесі;
- як український театр впливає на національну ідентичність.
Участь у заході взяли викладачі, студенти, магістранти, аспіранти, докторанти та молоді вчені закладів вищої освіти.
Захід відбувся у форматі дискусії, під час якої всі долучилися до активного обговорення проблем аудіовізуального мистецтва та виробництва. Родзинкою зустрічі стала демонстрація здобувачами вищої освіти власних медіапроектів: «Театр і Артеміда», «Metamorphosis progect”, “Кінопаралелі”, завдяки чому викладачі відчули інтерес та натхнення студентів до майбутньої професії.
Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проектів та програм