25 квітня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
25 квітня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, яке розпочалося зі вшанування пам’яті загиблих захисників і захисниць України та жертв збройної агресії російської федерації хвилиною мовчання.
В. о. ректора Олександр Турунцев провів церемонію нагородження переможців щорічного рейтингового оцінювання професійної діяльності працівників Університету – конкурсу “Лідер року − 2023”.
Голова Вченої ради Університету, проректор з наукової роботи Наталія Віннікова, доктор філологічних наук, професор, вручила дипломи доктора філософії здобувачам третього (освітнього-наукового) рівня Університету.
Було затверджено звіт за 2023 рік проректора з науково-методичної роботи, зв’язків з органами державної влади та місцевого самоврядування Леоніда Ємця, доктора юридичних наук, професора.
Завідувач кафедри міжнародної економіки Алла Шлапак, доктор економічних наук, доцент, презентувала нову наукову тему кафедри “Роль міських агломерацій у забезпеченні сталого розвитку національних економік” (термін виконання: 2024–2028 рр.), яку одноголосно підтримали члени Вченої ради.
Затверджено Правила прийому до Київського столичного університету імені Бориса Грінченка у 2024 році та до Фахового коледжу “Універсум” Університету, які винесли на обговорення проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олексій Жильцов, кандидат педагогічних наук, професор, та директор коледжу Зоя Гейхман.
Цьогоріч перелік освітніх програм, які пропонує вступникам Університет Грінченка, поповниться новими освітніми програми, зокрема “Мова і література (корейська)”, “Медіапродюсування” для першого (бакалаврського) та “Міжнародне право”, “Сімейна психологія” другого (магістерського) рівнів вищої освіти, рішення про започаткування яких було підтримано Вченою радою Університету на засіданні 25 квітня. Також затверджено нові редакції освітніх програм − бакалаврської “Право”, магістерської “Екстремальна та кризова психологія” – та рішення вчених рад Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти і Факультету української філології, культури і мистецтва щодо внесення змін до низки освітніх програм.
Завідувач НДЛ цифровізації освіти Оксана Буйницька, доктор педагогічних наук, професор, представила перелік показників та вагових коефіцієнтів рейтингового оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних і наукових працівників Університету “Лідер року – 2024”, а голова Вченої ради Наталія Віннікова обґрунтувала норми часу для планування навантаження науково-педагогічних та наукових працівників Університету, які здійснюють наукове керівництво / наукове консультування та / або виконують функції голів разових спеціалізованих вчених рад і рецензентів.
Попри те, що двічі протягом засідання лунав сигнал “Повітряна тривога”, Вчена рада продовжувала свою роботу в укритті та розглянула всі питання порядку денного, зокрема прийнято рішення про затвердження низки нормативно-правових документів Університету, перейменування кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, висунення кандидатур претендентів на призначення іменних стипендій Верховної ради України для молодих учених – докторів наук, утворення разових спеціалізованих вчених рад та ін.
На засіданні також відбулося балотування щодо присвоєння вчених звань професора і доцента.
З усіх питань порядку денного ухвалено відповідні рішення.