Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
У Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбулися заходи до тисячного дня від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ця дата стала нагадуванням про незламність українського народу, який уже 1000 днів героїчно протистоїть агресору, захищаючи свою незалежність, ідентичність та майбутнє.
Біля Стіни пам’яті полеглим у російсько-українській війні грінченківцям у навчальному корпусі №1 відбулася церемонія вшанування українських воїнів і цивільних, які загинули внаслідок ворожих дій. Виконуючий обов’язки ректора університету, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев, у своїй промові наголосив: «Сьогодні тисячний день незламності українського народу. Ні голодомори, ні війни, ні сучасна агресія росії не зламали нас. Збройні сили України та всі захисники доводять, що українці — нездоланні».
До присутніх звернувся випускник університету, воїн Національної гвардії Костянтин Виноградський: «Ми повинні змінитися або загинути. Навчайтеся, використовуйте можливості, ставайте сильнішими, бо ви — наше майбутнє. Ми не можемо допустити, щоб жертви наших героїв були марними».
У Галереї імені Віктора Огнев’юка відкрилася виставка графіки, присвячена темі війни, та відбулася презентація книги Юлії Ілюхи «Мої жінки». Збірка оповідань розповідає про долі жінок, які опинилися в умовах війни.
Директорка видавництва «Білка» Ірина Білоцерківська зазначила: «Ця книга — не лише збірка оповідань, а й візуальний маніфест, який говорить про хоробрість українських жінок і силу надії навіть у найскладніші часи. Двомовне видання є потужним нагадуванням світу про війну в Україні». Вона передала екземпляри збірки до бібліотеки Університету Грінченка.
Авторка книги Юлія Ілюха у відеозверненні розповіла про задум і створення збірки. Вона наголосила, що її оповідання покликані зберегти пам’ять про жінок, які змушені були зіткнутися з жахами війни, брати на себе незвичні ролі та залишатися сильними.
Захід завершився читанням уривків із книги у виконанні студенток Факультету журналістики. Київський столичний університет імені Бориса Грінченка продовжує бути осередком пам’яті, підтримки та культурного спротиву у боротьбі за майбутнє України.
Матеріали надані Центром комунікацій та інформаційної політики