21 листопада 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
21 листопада 2024 року, у День Гідності та Свободи України, у Галереї імені Віктора Огнев’юка відбулася урочиста церемонія відкриття фотовиставки «Університет на Майдані». Захід був присвячений 11-й річниці Революції Гідності.
Присутнім нагадали про події, які стали визначальними для сучасної України. Майдан Незалежності об’єднав людей навколо ідей свободи, гідності та європейського вибору, які стали дороговказом під час революції.
Виконуючий обов’язки ректора Університету Грінченка, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев зазначив:
«День Гідності та Свободи нагадує нам, що гідність кожного українця — це основа нашої свободи. Наш університет завжди стояв на захисті демократичних цінностей, а виставка «Університет на Майдані» розповідає про ті події, які змінили країну. Це не лише спогад про минуле, а й нагадування, що відстоювання свободи й справедливості — наш спільний обов'язок. Ми віримо в перемогу, бо заради цього стояли й боролися герої Майдану».
Заступниця декана Факультету здоров'я, фізичного виховання і спорту з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Ольга Мусіяченко поділилася особистими спогадами:
«Для мене найбільше значення мали моменти, коли студенти нашого університету приходили до аудиторій з прапорами та символічними речами, як-от уламки пам’ятників, і розкладали їх на столі, створюючи своєрідний алтар».
Також своїми роздумами поділилася заступниця декана Факультету суспільно-гуманітарних наук з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, доктор історичних наук, професор Галина Саган:
«Майдан став символом нашої здатності боротися за свої права і свободи, навіть у найскладніших обставинах. Це про силу духу, яка живе в кожному з нас, про рішучість не мовчати і діяти. Те, що відбувалося тоді, досі відлунює в наших серцях і нагадує, що свобода — це не подарунок, а виборена цінність».
Фотовиставка «Університет на Майдані» представила яскраві світлини, які розповідають про боротьбу студентів і викладачів за гідність і свободу.
Матеріали надані Центром комунікацій та інформаційної політики