28-29 березня 2012 року
Вул. Тимошенка, 13-б
28, 29 березня 2012 року у навчальному корпусі № 1 (вул. Маршала Тимошенка, 13-Б) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні стратегії університетської освіти: якісний вимір». Її організатори – Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Українська Академія Акмеологічних наук та Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка.
Мета Конференції – актуалізація та осмислення ідей стратегічного планування розвитку вищої освіти й університетської науки на міжнародному і національному рівнях.
У заході взяли участь науковці-освітяни України, Білорусі, Росії, Литви, Польщі та США (телеміст). Їхня робота пройшла за такими напрямами:
1. Ідея університету та її сучасні трансформації.
2. Історична освіта.
3. Філологічна освіта.
4. Педагогічна освіта.
5. Підготовка соціальних педагогів та психологів.
6. Лідерство й управління в сучасному університеті.
7. Економічна освіта.
8. Професійна вища мистецька освіта і художня культура.
9. Післядипломна педагогічна освіта.
Пленарне засідання відкрив ректор нашого Університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України Віктор Огнев’юк. Він щиро привітав учасників та гостей Конференції й виступив з доповіддю «Університет і суспільство».
З доповідями-презентаціями звернулися до присутніх ректор Барановицького державного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Василь Кочурко (Республіка Білорусь), професор кафедри музики Вільнюського едукологічного університету, доктор педагогічних наук, професор Іонас Кевішас (Литва), президент Фундації «Co-Serve International», доктор наук, професор Маршал Крістенсен – виступ on-line (США), завідувач кафедри методології та методики викладання музики Московського педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Едуард Абдуллін (Росія), завідувач кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Інституту мистецтв нашого Університету, доктор філософських наук, професор Юрій Афанасьєв та багато інших.
Наступного дня учасники Конференції працювали посекційно в усіх інститутах Університету, форми засідань – майстер-клас та круглий стіл.
Конференція повною мірою розкрила заявлену тему. Учасники виявилися одностайними у своїх позиціях. Проаналізувавши з усіх боків проблеми сучасної освіти і науки й визначивши якість, як рушійну силу у процесі їх модернізації, вчені-педагоги підкреслили необхідність максимальної відкритості життєдіяльності вищого навчального закладу та його взаємодії з суспільством, а також корисність міжуніверситетської інтеграції для успішного розвитку галузі як всередині країни, так і на міжнародному освітньому просторі.