Франція: президент Макрон запускає ініціативу щодо штучного інтелекту

29 березня ц.р. президент Франції Еммануель Макрон розпочав амбіційну ініціативу з перетворення Франції на світового лідера у галузі штучного інтелекту. Ініціатива, яка називається "AI for Humanity", - вражаючий пакет фінансування, нові інституції та нормативні акти, які спираються на доповідь відомого математика Седріка Віллані. Головна ідея полягає в тому, щоб досягти глобальної ролі шляхом інвестування в дослідження та інновації, залучення дослідників та забезпечення даних та інших правил, що полегшують інновації у справі захисту даних та конфіденційності.

Особливий інтерес для університетів представляє план створення чотирьох-п'яти науково-дослідних інститутів при університетах, та чіткого зв'язку з нарощування потенціалу штучного інтелекту через відкриті дані, а також за допомогою відкритих алгоритмів, які б давали чітке розуміння того, що роблять машини. Макрон зокрема відмітив, що необхідна тісна співпраця з Німеччиною та Канадою у розбудові штучного інтелекту. Очікується, що Європейська комісія розпочне власну стратегію розвитку штучного інтелекту до кінця квітня 2018 року.